Binalarda Enerji Verimliliğinin Artırılması için Bölgesel Seminerler Hakkında

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, “Binalarda Enerji Verimliliğinin Artırılması İçin Teknik Yardım Projesi” ile binalarda enerji verimliliğinin artırılması yolunda çalışmalarını sürdürüyor.

 

“Türkiye’de Binalarda Enerji Verimliliğinin Artırılması” teknik yardım projesi kapsamında, farklı iklim bölgelerini temsilen Van, Gaziantep, Trabzon, Bursa, Konya ve Antalya illerinde Bölgesel Seminerler düzenleniyor.

 

Enerji verimliliği alanında çalışan kamu, özel sektör, sivil toplum kuruluşu ve üniversitelerin katılımının hedeflendiği seminerlerde Binalarda Enerji Verimliliği tüm yönleriyle ele alınacak.

 

Çevre Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü personelinin yanı sıra, konuyla ilgili teknik uzmanlardan oluşan bir ekibin hazırladığı 2 günlük eğitim seminerinde, katılımcılara Avrupa Birliği ülkelerindeki örnek uygulamalar, bina enerji performansı mevzuatı ve enerji kimlik belgesi uygulamaları, enerji etkin bina tasarımı, mevcut bina yenilemeleri ve fizibilite çalışmaları, bina yalıtım metot ve malzemeleri konularında detaylı bilgiler aktarılacak. 

 

Detaylı bilgi için: beva.csb.gov.tr  

Proje eğitim dokümanlarını http://beva.csb.gov.tr/Sayfa.aspx?id=41 web sitesinden indirebilirsiniz.

 

 

14 Kasım -20 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek 6 Bölgesel Seminerin tarihleri şöyle:

 

Seminer Tarihleri   

 

14-15 Kasım              Van

21-22 Kasım              Gaziantep 

28-29 Kasım              Trabzon

05-06 Aralık               Konya 

12- 13 Aralık              Bursa

19- 20 Aralık              Antalya

 

Seminerlere katılım için lütfen Seminer Katılım Formu doldurulması gerekmektedir.