Yıldızlı Projeler Yarışması 2016

Yıldız Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü’nün bu sene 8’incisini düzenleyeceği Yıldızlı Projeler Yarışması, bugüne kadar tüm Türkiye çapında toplamda 103 farklı üniversiteye ulaşmış ve 993 proje başvurusu almıştır. YTÜ IEEE Öğrenci Kulübü, geçtiğimiz senelerde HAVELSAN, WİLO Pompa Sistemleri, Elginkan Vakfı, Ziraat Teknoloji, Girişim Fabrikası, İstanbul Sanayi Odası, Makine Tanıtım Grubu, Etiya Bilgi Teknolojileri ve İstanbul Ticaret Odası' nın sponsorluklarında gerçekleştirdiği Yıldızlı Projeler Yarışması'nı dört senedir Yıldız Teknik Üniversitesi, YTÜ Teknopark Teknoloji Transfer Ofisi ile ortak düzenlemekteyiz.4 ana kategoriden oluşan yarışmamıza ön lisan, lisans ve yüksek lisan öğrencileri projeleriyle yarışmamıza katılabilmektedirler. Kategoriler:

  • Elektrik, Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Enerji Verimliliği ve Kalitesi
  • Mekanik, Mekatronik, Robotik ve Otomasyon Uygulamaları
  • Bilişim, Elektronik, Telekomünikasyon ve Yazılım Uygulamaları
  • Sağlık, Gıda, Biyoteknoloji, Kimya ve Malzeme Uygulamaları

Amacı: Türkiye'de Ar-Ge ve inovasyon kültürünün oluşması için çalışmak, sanayinin güncel sorunlarına çözüm üretecek projelerin geliştirilmesini teşvik ederek üniversite - sanayi işbirliğine farklı bir boyut kazandırmak ve üniversite öğrencilerinin projelerinin yüksek katma değerli ürünlere dönüşmesinde rol almaktır.

Yıldızlı Projeler Yarışması 2016 dönemi için çalışmalar başlamıştır. Şu zamana kadar kesinleşmiş sponsorlar:

Altın Sponsor: Makine Tanıtım Grubu, ETİYA

Gümüş Sponsor: Makel Elektrik

Destek Sponsor: Aktek Bilişim, Bir-Er Elektrik

Destekçiler: Etohum, Endeavor Türkiye

Basın Sponsoru: Elektrikport     

15 Aralık Salı günü gerçekleştirilecek lansman ile proje başvuru alımlarına başlanacaktır. Lansmanın ilk oturumu girişimcilik sektörünün önde gelen isimlerinden oluşan bir panel şeklinde gerçekleşecek. Kesinleşen katılımcılar; Pozitron kurucularından Fatih İşbecer, Mekanist kurucusu Ali Servet Eyüboğlu. İkinci oturum Yıldızlı Projeler Yarışması geçmiş kazananlarından iyi yerlere gelen, projesini geliştiren kişilerden oluşan bir panel şeklinde gerçekleşecektir.                                                       

Tanıtım ve Sponsorluk dosyası için tıklayın