Türkiye İMSAD Dergi'nin 37. Sayısı çıktı!

İnşaat malzemesi sektörünün gelişimine katkıda bulunmak ve sektörün tecrübelerini paylaşmak amacıyla hazırladığımız yayınlardan biri olan Türkiye İMSAD Dergi’mizde bu ay sizleri önemli pek çok başlık bekliyor.

Türkiye İMSAD olarak sürekli inşaat sektörünün sadece konut inşaatından ibaret olmadığını ifade ediyoruz. Geçtiğimiz yıldan beri ana mesajlarımız arasında yer alan yenileme pazarının önemiyle ilgili bilinirlik yaratmaya da devam ediyoruz. 2018 yılında kapak konularımızdan biri yenileme pazarı ile ilgiliydi. Geçtiğimiz yıllarda çeşitli nedenlerden dolayı krize giren turizm sektöründe yaşanan ekonomik zorluklar, yenilenecek otel sayılarına da yansıdı. 2017 yılından itibaren Türkiye’de turizmin kaybettiği canlılığı yeniden kazanmaya başlamasıyla sektörde yenileme kararları da artışa geçti. Önümüzdeki dönemde renovasyon konusunun otellerin öncelikli gündemi olması bekleniyor. Bu yıl birçok otel yatırımcısı ve işletmecisi ağırlığını mevcut otellerinde yapılacak yenileme ve renovasyon çalışmalarına verecek. Dolayısıyla biz de bu sayımızı “turizmde rekabetin yolu renovasyondan geçiyor” diyerek turizm sektöründeki yenileme çalışmalarına ayırdık.

Turizm sektöründe renovasyon demişken ÖZEL RÖPORTAJ için Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Oya Narin’le gündemi ve turizm sektörünün geleceğini konuştuk. 

PROFESYONEL BAKIŞ köşemizde bu sayımızda Schneider Electric Türkiye ve Orta Asya Bölge Başkanı Bora Tuncer’i ağırladık. İş hayatındaki en önemli prensibinin etik değerler olduğunu söyleyen Tuncer “Etik değerleri olmayan herhangi bir sistemin çalışması mümkün değil. Dolayısıyla her şeyin ilk filtresi etik değerlerdir” diyor. Tuncer ile iş hayatındaki prensipleri, tecrübeleri ve genç yönetici adaylarına tavsiyelerini konuştuk.

Her ay bir sektör derneğine yer verdiğimiz SEKTÖREL GÜÇ için bu kez EPSDER Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Ateş ile derneğin kuruluşu, faaliyetleri ve gelecek planları üzerine bir röportaj gerçekleştirdik.

SÖYLEŞİ sayfalarımızda Ardex Yapı Malzemeleri Ltd. Şti. Genel Müdürü Nezih Tütenek’i, Balcıoğlu Grup Standart İzolasyon A.Ş. Genel Müdürü Levent Çeki’yi ve Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul Direktörü Kemal Ülgen’i ağırladık.

MİMARLIK ve İNŞAAT DÜNYASI için sorularımızı yanıtlayan ACE Mimarlık Kurucu Ortağı Orçun Ersan, “Kendimize özgü bir metodolojimiz var. Hangi ekip olursa olsun bu metodolojiyi kullanıyor. Ürünün üretilme biçimini doğru organize edebilmek zaten doğrudan da ürünün niteliğini artırmış oluyor” diyor.

Yapay zekânın gündelik yaşamın bir parçası haline gelmesi, sanal gerçeklik ile sanal ortamların gerçeklik hissiyatıyla deneyimlenmesi ve artırılmış gerçeklik sayesinde hayal bile edilemeyecek tecrübelere saniyeler içerisinde sahip olunması otelleri de dönüştürecek. Yarı mekanizma haline gelecek olan otellerde konfor da dijitalleşecek. Peki bu dijitalleşme nasıl olacak? Geleceğin otellerini sizler için anlattık. 

Türkiye İMSAD Dergi 37. Sayı'yı okumak için tıklayın...