Türkiye İMSAD Dernek Üyesi ASMÜD Başkanı Ayberk Özcan EAPA Başkanı Seçildi

 

 

Türkiye İMSAD Dernek Üyesi Türkiye Asfalt Müteahhitleri Derneği (ASMÜD) Yönetim Kurulu Başkanı Ayberk Özcan, Avrupa Asfalt Üstyapı Birliği-EAPA’nın Başkanlığına seçildi.
Avrupa ülkelerinin asfalt endüstrisini temsil eden sivil toplum kuruluşlarını ve firmalarını çatısı altında toplayan EAPA’nın 12 Haziran 2014 tarihinde Paris’te yapılan Genel Kurulunda oybirliği ile başkan seçilen Ayberk Özcan 2014-2016 döneminde Avrupa asfalt endüstrisini temsil edecek.
Avrupa asfalt endüstrisinin gündemini belirleyen, Avrupa asfalt endüstrisinin teknik ve sosyoekonomik gelişmesine önemli katkılar sağlayan, Avrupa Parlamentosu nezdinde çalışmalar yapan ve sektörün sorunlarına çözüm arayan EAPA’nın başkanlığına Türkiye’nin getirilmesi ülkemiz asfalt endüstrisine olumlu katkılar sağlayacaktır.
1999 yılından bu yana EAPA’nın üyesi olan, 2006 yılından itibaren EAPA Yönetim Kurulunda yer alan ve son üç yıldır da başkan yardımcılığı görevini üstlenen ASMÜD, aynı zamanda Birliğin Sağlık-Güvenlik-Çevre Komitesinin Başkanlığını da yürütmektedir.