Türkiye İMSAD ile Atılım Fuarcılık'tan 3 önemli Afrika fuarı için işbirliği

 

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) ihracat pazarına yönelik çalışmalar yürüten Dış Ticaret Komitesi'nin faaliyetleri kapsamında Atılım Fuarcılık A.Ş. ile yurt dışında düzenlenecek üç önemli fuar için işbirliği protokolü imzaladı. 

Protokole göre; Fas, Nijerya ve Cezayir’de düzenlenecek inşaat fuarlarına Türkiye İMSAD standıyla katılımcı olarak katılacak. Protokol kapsamında, Türkiye İMSAD üyelerine fuarlara ücretsiz VIP giriş bileti sağlanabilecek.

 

Protokol kapsamındaki fuarlar:

1.       Big5 North Afrika, 25-27 Nisan 2017, Kazablanka-Fas

2.       Nigeria Build Expo,  02-07 Kasım 2017, Lagos-Nijerya

3.       Algeria Best5, 23-26 Kasım 2017, Cezayir

 

BIG5 NORTH AFRİCA

Big5 North Africa; Orta Doğu, Kuzey Afrika, Hindistan, Güney Doğu Asya ve Güney Amerika'da 40’dan fazla fuarın organizatörü olan DMG Events tarafından Atılım Fuarcılık – ELANEXPO ortaklığında 25-27 Nisan 2017 tarihleri arasında Fas’ta düzenlenecek.

İnşaat ve yapı malzemeleri, alt yapı hizmetleri ve iş makinaları konularında Ortadoğu'nun en büyük organizasyonu konumundaki Big5 Fuarı, sektördeki tüm tecrübesini bu fuarda katılımcı ve ziyaretçilerle buluşturacak.

Atılım fuarcılık tarafından, fuar süresince profesyonel ikili iş görüşmeler (Match-Making) gerçekleştirecek. Fas’ta inşaat malzemeleri ve iş makinaları fuarını düzenleyen Atılım Fuarcılık, fuara katılan şirketlere fuarda ikili görüşme ve sektördeki yabancı şirketlerle iş birliklerini artırma imkanı sunacak.

 

NIGERIA BUILDEXPO

Uluslararası İnşaat, Yapı Malzemeleri, İş Makinaları ve Alt Yapı Hizmetleri Fuarı Nigeria Build Expo, 02-07 Kasım 2017 tarihleri arasında, nüfusu ve doğal kaynakları ile ekonomik açıdan büyük bir potansiyele sahip olan Nijerya’da gerçekleşecek.

 

Nijerya, dünyadaki en büyük inşaat pazarlarından biri olma potansiyeline sahip ülkeler arasında. Afrika ülkelerinin aksine dış ticaret fazlası veren ve petrol ihraç eden Nijerya'da, inşaat yatırımlarının da hızlanması bekleniyor. Nijerya inşaat sektöründe 2015 ve 2023 yılları arasında ortalama büyümenin yüzde 10,3 olarak gerçekleşeceği öngörülüyor.

 

Bugün Nijerya'nın ihtiyacı olan birçok ürün, Avrupa ile aynı kalitede ve daha uygun fiyatlarda Türkiye'de üretiliyor. Türkiye inşaat malzemeleri sektörünün rekabet gücünün fazla olduğu bu pazar Türk firmalar için fırsat yaratıyor.

 

 

ALGERIA BEST5

7. Uluslararası Yapı Endüstrisi, Isıtma Soğutma, Kapı-Pencere, Yer Döşemeleri, Alüminyum-Cam ve Dekorasyon Fuarı, 22-25 Kasım 2017 tarihleri arasında Cezayir’de gerçekleşecek.

 

BEST5 ALGERIA inşaat&yapı sektörü ve ısıtma&soğutma sektörünün seçkin firmalarını tek bir platformda toplayarak uluslararası ziyaretçiler, devlet otoriteleri, yerel yönetimler ve yatırımcılarla buluşturmayı planlayan sektörel bir fuar.

 

Gerek coğrafi yakınlık, gerekse tarihsel ilişkiler sayesinde bu bölgeyle ticaretini artıran Türk şirketleri, özellikle Cezayir pazarında önemli projelere imza attılar. İlk olarak inşaat firmalarının girdiği bu pazarda bugün demir-çelikten mobilyaya, gıdadan hazır giyime yüzlerce firma faaliyet gösteriyor.