Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Üyeleri Kayseri Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaret etti

 

 

Türkiye İMSAD Anadolu Buluşmaları kapsamında Kayseri’ye gelen Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) Yönetim Kurulu Üyeleri, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaret etti. Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, Kayseri’de örnek bir kent yapısı bulunduğunu dile getirdi.

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan ve Türkiye Yönetim Kurulu Üyeleri, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i makamında ziyaret etti. Türkiye İMSAD ve dernek çalışmaları hakkında bilgi veren Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, “Kayseri örnek bir kent. Geniş caddeleri, binaları ve ulaşımıyla derli toplu, oturmuş bir şehir. Kentsel dönüşümde de pek çok uygulamaları var. Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi hem duyduğumuz hem de takip ettiğimiz bir çalışma. İnşaat sektörü olarak bu çalışmalardan mutluluk duyuyoruz” dedi.

 Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de, Kayseri şehirciliğindeki planlı gelişmenin üzerine kitaplar yazılabileceğini belirtti. Planlı gelişmenin ve bunun sebebiyet verdiği şehrin sakinliğinin insanlara da yansıdığını ifade eden Başkan Çelik, insanların bu şehirde huzurlu ve mutlu olduğunu söyledi. Yapacakları dönüşüm projeleriyle de Türkiye’ye örnek olacaklarını vurgulayan Başkan Mustafa Çelik, kentsel dönüşüme bakışları ve Sahabiye Projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ankara’da Ulus ve Kızılay, İstanbul’da Taksim ne ise Kayseri’de de Sahabiye’nin o olduğunu dile getiren Başkan Çelik, “Sabahiye, yoğunluğun fazla olduğu bir yer. Kentsel dönüşümün toplam değeri 4 milyar TL’yi geçecek. Dönüşüm için ilk ihaleyi yaptık” diye konuştu.

Başkanlık makamındaki videowall üzerinde Kayseri’deki dönüşüm alanları hakkında bilgi veren Başkan Mustafa Çelik, daha sonra konuklarıyla birlikte Sahabiye Kentsel Dönüşüm Ofisi’ne geçti. Başkan Çelik, Sahabiye’nin geleceğini gösteren dev maketin önünde projenin detaylarını anlattı.