Türkiye İMSAD Yönetimi, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Dr. Veysel Yayan ile bir araya geldi

 

 

Türkiye İMSAD Yönetimi, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarlığı görevine yeni atanan, Türkiye İMSAD Yönetim Kurullarında çeşitli dönemlerde demir-çelik sektörünü temsilen görev almış Dr. Veysel Yayan ile Ankara’da bir araya geldi. Toplantıya, Türkiye İMSAD adına Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan,  Geçmiş Dönem Başkanı ve Mevcut Dönem Yönetim Kurulu Doğal Üyesi Fethi Hinginar, Geçmiş Dönem Başkanı ve Mevcut Dönem Başkan Vekili Dündar Yetişener ile Genel Sekreter Aygen Erkal katıldı.

Müsteşarlık makamında gerçekleştirilen toplantıda Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, inşaat malzemesi üreticileri olarak her ne kadar inşaat sektörünün bir parçası olunsa da aslında sanayici tarafının da çok önemli olduğu ve ilgili konularda bakanlık ile işbirliğine hazır olunduğu bilgisini paylaştı.

“İcracı olmak için” bu görevi kabul ettiğini belirten Veysel Yayan “Made in Turkey” markasının ihracat yapılırken mutlaka kullanılması gerektiğinin altını çizdi.

Görüşmede, teknik müşavirlik hizmetlerinin desteklenmesinin inşaat malzemesi sanayinin gelişimine ve ihracatın arttırılmasına katacağı ivme, AR-GE merkezlerinin önemi ve yaşanan sıkıntılar, sanayide dijitalleşme ile ilgili atılması gereken adımlar ve kurgulanması gereken strateji ile “Geleceğe Yatırım: Dijital Dönüşüm” temalı 8. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi detayları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.