Altın Çekül Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri 29. kez sahiplerini bulacak

1991 - 2018 yılları arasında Yapı-Endüstri Merkezi bünyesinde gerçekleştirilen ve yapı sektörünün prestij ödülleri olarak anılan ‘Altın Çekül Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri’, Türkiye’nin yapı malzemesi alanındaki ilk ve tek ürün ödül programı olarak biliniyor. 2020 yılı itibarıyla Yapı Kataloğu çatısı altında 29. kez hayat bulacak olan ‘Altın Çekül Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri’ artık uluslararası arenaya taşınıyor.

Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu’nun da aralarında yer aldığı, kendi alanlarında uzman ve profesyonel kişilerden oluşan jüri üyeleri, ‘Yapıda İnovatif Ürün Ödülü’, ‘Yeşil - Sürdürülebilir Ürün Ödülü’, ‘Pazarlama Ödülü’ ve ‘Fikir Ödülü’ olmak üzere 4 kategoride seçim yapacak. Türk yapı sektöründe yapı malzemesi alanında faaliyet gösteren yapı malzemesi üreticisi veya temsilcisi firmaların, kuruluşların, akademik grupların, araştırma laboratuvarlarının, girişimcilerin başvurabileceği ‘Altın Çekül Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri’ programının katılımcılarına sağlayacağı avantajlar şöyle: Uluslararası alanda rekabet edebilir seviyeye gelmek; tüm firmalar için ortak bir platformda yer almak; marka bilinirliği artırmak; ticari bir ürüne henüz dönüşmemiş, araştırma ve geliştirme safhasındaki katılımcılar için sektörde bilinirlik kazanmak ve iletişim ağlarını geliştirmek; Yapı Kataloğu, yıllık medya ve tanıtım gücüyle desteklenmek; sosyal medyada takipçilerle daha interaktif bir ilişki kurmak; “Geleceğin Mimarlarına” markalarını tanıtmak; yayın ortaklıkları sayesinde, firmalara hem yerel, hem global mecralarda tanıtım şansı sağlamak; Altın Çekül Malzeme Kitabı 2020’de yer almak.

‘Altın Çekül Uluslararası Yapı Ödülleri’ programı altında 2020 yılında ilk defa düzenlenecek olan ‘Altın Çekül Mimarlık Ödülleri’ de sahiplerini bulacak. Ödül programına katılım sağlayan tüm firmalar ile sektöre yeni atılan Türk mimarları bir araya getirecek çok yönlü bu yarışma kapsamında, Altın Çekül’e başvuran firmaların ödül için katıldıkları ürünler bu yarışmaya katılacak mimarlar için ana malzemeyi oluşturacaklar. Katılan firmaların ilettikleri ürünler eşliğinde sektöre yeni atılan (5 yıllık mimarlık ofisi sahibi) Türk mimarlar 2020 senesi için belirlenen tasarım konsepti çerçevesinde en iyi tasarımı oluşturmak için yarışacaklar. Altın Çekül Yapı Kataloğu Ödülleri’nin jürisi, bu yarışmanın da jürisi olarak görev alacak.

Her yılın temasında, mimarlar ve yapı malzemesi firmalarının malzemelerinin birleştiği bir tasarım yarışmasının ardından bir maket / proje enstalasyonu sergilenecek. Temaya uygun yapı malzemeleri kullanma zorunluluğu olan bu kategoride 2020’nin teması “Taşınabilir Yaşam Birimi”.

Detaylı bilgi için tıklayın...