Türkiye İMSAD, ZeroBuild Forum’20 etkinliğini destekleyen kurumlar arasında yer alıyor

 

Türkiye İMSAD; 23-27 Eylül 2020 tarihleri arasında online ortamda ve Türkçe/İngilizce – İngilizce/Türkçe simultane tercüme ile gerçekleştirecek olan ZeroBuild Forum’20 (Uluslararası Sıfır Enerji Binalar Sanal Forumu)’nin destekleyen kurumları arasında yer alıyor.

Sadece binalarda kullanmak için her sene yaklaşık 15 milyar dolar enerji ithal eden ülkemizin birçok sorununa, konutlarda ve hizmet binalarında (ofisler, alışveriş merkezleri, hastaneler, okullar, vs.) enerji verimliliğinin artırılması, fosil yakıt kullanımının düşürülmesi ve aynı zamanda yenilenebilir enerji kaynaklarına odaklanılması ile büyük ölçüde katkı sağlanabileceği biliniyor.

Bu nedenle, dünyada birçok başarılı örneği bulunan, Avrupa Birliği’nde 1 Ocak 2021’den itibaren yeni binalarda zorunlu hale getirilen ve birçok ülkenin de eylem planlarında yer alan Sıfır Enerji Binalara dönüşüm konusu, ZeroBuild Forum’20’de her açıdan ve dünyanın dört bir köşesinden konunun uzmanları ile ele alınacak. Sanal ortamda 5 gün sürecek etkinlikte, herkes istediği yerden online ve ücretsiz olarak oturumları takip edebilecek, sorularını konunun uzmanlarına iletebilecek.

ZeroBuild Forum’20, kamu, özel sektör, akademisyenler, inşaat malzemesi üreticileri, sivil toplum kuruluşları, üniversite öğrencileri, mimarlar, mühendisler, konut sakinleri, çevre gönüllüleri gibi birçok farklı kitleyi bir araya getirecek. ‘Sıfır Enerji Binalar’ hakkında özel ağ oluşturma fırsatı da sunan ZeroBuild Forum’20, yapı malzemeleri, yenilenebilir enerji, yalıtım, havalandırma, ısıtma, soğutma, ev otomasyonu, aydınlatma, ev aletleri, mimarlık ve müşavirlik hizmetleri gibi tüm ilgili disiplinleri ve tedarikçileri buluşturacak.

Katılımcılar ZeroBuild Forum’20 içerisinde, 23-27 Eylül 2020 tarihleri arasında 5 gün süreyle sürecek online sanal oturumlar ve sunumların yanı sıra aşağıda sıralanan içerik ve etkinlikleri de bulacaklar:

Forum web sayfasında (www.zerobuild.org) bir portal niteliğinde tüm yıl boyunca 7/24 aşağıdaki içerikler yer alacak:

  • “KeyNote” Posterler: Ülkemizin önde gelen firmaları tarafından ve sponsorluklarıyla hazırlanan, Sıfır Enerji Binalar’ın dünyanın sorunlarına nasıl ve ne denli katkı sağladığını anlatan poster bildiriler.
  • “HowTo?” Posterler: Konusunda öncü, malzeme üreticisi, mimar, mühendis ve müşavirlik firmaları tarafından ve sponsorluklarıyla hazırlanan, Sıfır Enerji Binalar’a ulaşmada ilgili alt disiplinin rolünü ve önemini anlatan poster bildiriler.
  • “News & Blog”: Dünya çapında 50’nin üzerinde etkinlik ve sivil toplum kuruluşunun takip edilip, faaliyetlerinin taranıp derlenmesiyle sunulan güncel haberler ve bloglar.
  • Enerji Kariyer Fuarı: Sektörel istihdama katkı sağlamak, konu ile ilgili çalışan, çalışmak ya da staj yapmak isteyen profesyoneller ve öğrenciler ile işverenlerin buluşmasını sağlayan, forum ile aynı periyotta, 23-27 Eylül 2020 tarihleri arasında düzenlenecek olan sanal Enerji Kariyer Fuarı.
  • Pasif Bina Teknik Gezisi: Covid-19 süreci doğrultusunda netlik kazanacaktır.

Etkinlikle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız...