"PCERT ile BIM Yetkinliğini Avantaja Çevirmek” Toplantısı 5 Ocak’ta gerçekleşti

"PCERT ile BIM Yetkinliğini Avantaja Çevirmek” başlıklı toplantı 5 Ocak tarihinde Tekfen Tower’da gerçekleşti. Açılış konuşmasını buildingSMART Türkiye (bSTR) Yürütme Kurulu Başkanı Muhammed Maraşlı’nın gerçekleştirdiği toplantının moderatörlüğünü bSTR Yürütme Kurulu Üyesi ve Penguen Kurucu Ortağı Tolga Canözkan yaparken, bSTR Yürütme Kurulu Üyesi ve Türkiye İMSAD Genel Sekreteri Aygen Erkal ile bSTR Yürütme Kurulu Üyesi ve ProCS Yönetici Ortağı Daniel Kazado konuşmacılar arasında yer aldı.

Açılış konuşmasında her alanda, her şeyin başında eğitimin yer alması gerektiğine dikkat çeken Muhammed Maraşlı sözlerine şöyle devam etti; “Bu inançtan hareketle ülkemizde büyük bir eksiklik olarak karşımıza çıkan, uluslararası geçerliliği olan BIM sertifikası konusunda kolları sıvadık. buildingSMART Türkiye, buildingSMART International’ın profesyonel BIM sertifikası olan PCERT eğitimlerini verecek kurumlar için ülkemizdeki tek yetkilendirme kuruluşu konumunda.

Toplantıda genel bir sunum gerçekleştiren Aygen Erkal sunumunda buildingSMART Türkiye’nin faaliyetlerine kısaca değindikten sonra uluslararası geçerliliği olan BIM sertifikası PCERT hakkında detaylı bilgileri paylaştı. Türkiye genelinde 4 eğitim sağlayıcı kurum tarafından eğitimleri verilmeye başlanan PCERT’e sahip olmak için yapılması gerekenler, PCERT’in faydaları ve kullanım alanları hakkında bilgi verdi. Daniel Kazado konuşmasında uluslararası arenada PCERT’e sahip olmanın avantajlarını anlattı. Bunun yanı sıra BIM ile openBIM farkını, BIM’in tasarım, yapım ve işletme aşamalarındaki kullanımlarını örneklerle değerlendirdi. Tolga Canözkan’ın moderatörlüğünde gerçekleşen toplantı sunumların ardından soru-cevap ile devam etti. Katılımcılar PCERT hakkında merak ettikleri tüm soruların cevaplarını fuaye alanında deskleri bulunan eğitim sağlayıcı kurum yetkililerinden ve konuşmacılardan öğrenme fırsatı yakaladılar. 

Önümüzdeki günlerde PCERT ile tanıtım faaliyetleri ve etkinlikler devam edecek.

Türkiye İMSAD Genel Sekreteri, bSTR Yürütme Kurulu Üyesi Aygen Erkal’ın sunumuna ulaşmak için tıklayın>>